Piąta edycja akcji „drzewko” w firmie EMKA

Już po raz 5. w siedzibie firmy EMKA SA przy ul. Jaktorowskiej, odbyła się akcja: ODPAD zdasz DRZEWKO masz. Ta cykliczna impreza firmy EMKA wystartowała wiosną 2015 r., a kolejne edycje odbywają się każdego roku wiosną i jesienią. Bez wątpienia jest  to już stała impreza w kalendarzu firmy EMKA. Od początku głównym celem akcji było zachęcanie mieszkańców Żyrardowa, do prowadzenia segregacji odpadów i przekazywania w ramach zbiórki zalegających w domach zużytych baterii, drobnych elektrośmieci, przeterminowanych leków oraz makulatury. W zamian zdający odpady każdorazowo mogą otrzymać sadzonki krzewów i różnorodnych bylin ozdobnych. Sobotnia akcja tak jak poprzednie miała charakter charytatywny, ponieważ pieniądze uzyskane ze sprzedaży odpadów, które podlegają recyklingowi i znajdują nabywców, zostaną tym razem przekazane na konto Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żyrardowie.

Pomysł wymiany odpadów na sadzonki, już za pierwszym razem trafił w gusta mieszkańców naszego miasta. Od tego momentu, każda edycja akcji gromadzi co raz to większe tłumy osób, pragnących wymienić odpady na rośliny. Tym razem  rozdano 1500 sztuk sadzonek, a kolejne kilkaset czeka na rozwiezienie do okolicznych szkół i przedszkoli, które także chciały wziąć udział w akcji. Wydarzenie jak zawsze miało charakter festynu, który przy okazji wymiany odpadów na drzewka, ściąga na teren firmy EMKA całe rodziny. Wysoka frekwencja i sympatyczny nastrój, stały się normą dla tej proekologicznej imprezy. Kolejną szansę na oczyszczenie własnych gospodarstw domowych z odpadów i pozyskanie atrakcyjnych sadzonek mieszkańcy Żyrardowa będą mieli jesienią, kiedy to ponownie będzie można wziąć udział w akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”.

Planowaną nowością w akcji jesiennej będzie odbiór wielkogabarytowych odpadów rtv i agd z terenu miasta, wprost z gospodarstw domowych zainteresowanych przekazaniem tego typu odpadów. Tradycyjnie już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w jesiennej edycji tej ekologicznej akcji.