Jesienna edycja akcji „drzewko” w firmie EMKA

Już po raz 6. w siedzibie firmy EMKA SA przy ul. Jaktorowskiej, odbyła się akcja: ODPAD zdasz DRZEWKO masz. Przypominamy, że ta cykliczna impreza firmy EMKA jest organizowana od wiosny 2015 r., a kolejne jej edycje odbywają się każdego roku wiosną i jesienią. Bez wątpienia jest to już stała impreza w kalendarzu firmy EMKA, ale także i mieszkańców miasta, którzy zapewniają o potrzebie jej dalszego prowadzenia, a frekwencją i ilością oddawanych odpadów udowadniają to twierdzenie w praktyce.

Od początku głównym celem akcji było zachęcanie mieszkańców Żyrardowa, do prowadzenia segregacji odpadów i przekazywania w ramach zbiórki zalegających w domach zużytych baterii, drobnych elektrośmieci, przeterminowanych leków oraz makulatury. W zamian zdający odpady każdorazowo mogą otrzymać sadzonki drzew, krzewów lub bylin ozdobnych.

Ostatnia edycja akcji jak zawsze miała charakter charytatywny. Tym razem pieniądze uzyskane ze sprzedaży odpadów, które podlegają recyklingowi i znajdą nabywców, zostaną przekazane na dalsze leczenie Jędrka Różewskiego. Pomysł wymiany odpadów na sadzonki, już za pierwszym razem trafił w gusta mieszkańców naszego miasta. Od tego momentu, każda edycja akcji gromadzi co raz to większe tłumy osób, pragnących wymienić odpady na rośliny.

W ostatnią sobotę w błyskawicznym tempie rozdano 2000 sztuk sadzonek. Zapowiadaną wcześniej nowością w akcji jesiennej był odbiór wielkogabarytowych odpadów rtv i agd z terenu miasta, wprost z gospodarstw domowych. W trakcie akcji otrzymano ponad 100 zgłoszeń od mieszkańców, chcących oddać tego typu odpady. W związku z tak dużym zapotrzebowaniem, w stosunku do tej kategorii odpadów ich zbiórkę kontynuowano także w poniedziałek. Akcja tak jak poprzednie miała charakter festynu przyciągającego na teren firmy EMKA całe rodziny.

Poczucie bycia „eco”, sympatyczny nastrój, wzajemna życzliwość i szerokie uśmiechy to stałe cechy tej proekologicznej imprezy. Kolejną okazję do oczyszczenie własnych gospodarstw domowych z odpadów i pozyskanie atrakcyjnych sadzonek mieszkańcy Żyrardowa będą mieli wiosną, kiedy to ponownie będzie można wziąć udział w akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Zapraszamy wszystkich wiosną 2018 roku do wzięcia udziału w najbardziej ekologicznej akcji miasta Żyrardowa.